середа, 10 серпня 2016 р.

Жан-Марі Ле Клезіо. Дієґо і Фріда

Ле Клезіо Ж.-М. Г. Дієґо і Фріда : [документальна автобіографія] / Жан-Марі Гюстав Ле Клезіо ; [пер. з фр. В.М. Верховня]. - Фоліо, 2011. - 218 с. - (Б-ка Нобелівських лауреатів).

     Жан-Марі Ле Клезіо (нар. 1940) - класик сучасної французької літератури, лауреат Нобелівської премії 2008 року.  Його роман "Дієґо і Фріда" - це документальна біографія, автор якої ретельно дотримується фактів. Але історія кохання та мистецтва не може бути документальною, тим більш, коли це стосується Дієґо Рівери та Фріди Кало. Ця історія - на всі часи, вона нікого не залишить байдужим.
Автор ретельно добирає і осмислює факти не лише з біографії Фріди чи Дієго, а й з історичного контексту того часу, поєднуючи та сплітаючи їх. Не варто очікувати від книги легкого чтива про кохання двох великих мексиканських художників, хоча саме такий висновок можна зробити з анотації на звороті книги.
      Діеґо Рівера і Фріда Кало… Він — великий і геніальний. Вона — тендітна індіанська жриця кохання. Вони любили одне одного настільки, що не могли жити разом. Коли вони познайомилися вперше, він уже був відомим художником, а вона — юним дівчам. А потім були роки революцій і подорожей, болючий і болісний зв’язок двох людей, де переплелися взаємозалежність, жах самотності і бажання заподіяти страждання, мистецтво, секс і зрада, магія і жахи Мексики першої половини ХХ століття...


Книгу можна взяти у відділі абонемента Публічної бібліотеки імені Лесі Українки (вул. Тургенєвська, 83/85).

Немає коментарів:

Дописати коментар