пʼятниця, 26 липня 2013 р.

Винничук Юрій. Танго смерті

Винничук, Ю. П. Танго смерті : роман / Юрій Винничук. - Харків : Фоліо, 2013. - 379 с.
Цей чудовий роман не залишить байдужим нікого. Сюжетна лінія трагічна і складна, проведена через різні проміжки часу, історичні факти переплітаються з містикою, а у тексті багато забутих слів, які вживали жителі старого Лева. І в усьому цьому талант і письменницька майстерність автора.  Мелодію, яка лунала у момент розстрілу ув'язнених Янівского концентраційного табіру, самі музиканти назвали "танґо смерті". Стоїть оркестр з ув’язнених. Серед них – професор Львівської державної консерваторії Штрикс, диригент опери Мунд та інші відомі в минулому столітті музиканти. Диригент чує команду починати, його рука тремтить, але здіймається вгору – і звучить незабутня мелодія, крики, ридання, постріли, в повітрі застигає смертельний відчай ув'язнених...
В сюжеті твору і трагізм, і гумор, і любовна та детективна інтрига, і цілі сторінки енциклопедичних знань та переказів.
Спочатку перед нами постає Львів 30-х років, описаний  хлопчиком  Орестом Барбарикою і його друзями: поляком Ясем, німцем Вольфом і євреєм Йосею. Це діти героїв, вбитих червоноармійцями повстанців Української Народної Республіки. Їх матері познайомилися на Янівському цвинтарі, де поховані їхні чоловіки.
"Танґо смерті" – це передусім ода патріотам Львова, єдиного українського міста, яке в 1939 році тримало оборону дев'ять днів (для порівняння, Франція (зібравши всі сили країни) – не змогла встояти за такий недовгий відтинок часу).
Львів післявоєнний -   інша епоха, що нагадує сіру зону. Про нього розповідає не дитина, а дослідник арканумської культури, лінгвіст Мирко Ярош, дивакуватий чоловік, за яким стежить СБУ.
А ще автор вводить нас у львівську бібліотеку Оссолінеум – живу містифікацію, казкову країну, де можна сотворити диво і віднайти безсмертя та заодно скупатися в озері і випити вина.
В романі багато смерті, війни, НКВД… Але він не сумний, навпаки, наповнений гумором і радістю за живих. І тільки тут ви побачите Львів таким, яким його уже ніколи не побачити. Рекомендую.
Звертайтеся у публічні бібліотеки Києва 
Буктрейлер.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар