пʼятниця, 10 травня 2013 р.

Лис Володимир. Століття Якова

Лис, В. С. Століття Якова : [роман] / Володимир Лис. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2011. - 240 с.
Ви читали хоч один із романів сучасного українського письменника з Волині Володимира Лиса? Дуже рекомендую. Це письменник, що уже давно визначився зі своїм творчим кредо. Відчувається, що основним у його прозі є сюжет, характери та психологія. 
Роман “Століття Якова” - це і розповідь про кохання, і соціально-психологічна драма і просто захопливий, насичений несподіваними поворотами сюжет, який не може залишити читача байдужим.
 Поліський селянин Яків доживає до столітнього ювілею. Ці сто прожитих  років  вмістили життя на Поліссі, службу в польській армії, німецький полон, службу в армії радянській, убивство дружини і дітей. Мир і війну, любов і нерозділену любов. Старий Яків, урятувавши наркоманку, оповідає їй своє життя, виявляючи причетність до долі нещасної дівчини. Ця історія проста і задушевна, в ній багато чуттєвих та мелодраматичних сцен, а мотиви, котрі змушують героїв роману чинити так, а не інакше, зрозумілі на рівні основоположних понять: кохання, совість, доброта, співучасть, зрада, покарання тощо.  Цей великий проміжок часу - століття прочитується швидко – за один день, адже автор зумів дуже майстерно вписати  біографію свого героя у велику історію.
Книгу можете взяти на абонементі Публічної бібліотеки імені Лесі Українки (вул. Тургенєвська 83/85, тел. 486 00 74), у бібліотеці "Деміївська" ЦБС Голосіївського району (пр. Голосіївський 46/1, тел.: 259 88 42) та в інших бібліотеках Києва. Дивіться електронний каталог Публічної бібліотеки імені Лесі Українки  .

Немає коментарів:

Дописати коментар