понеділок, 19 січня 2015 р.

Георгий Данелия. Кот ушел, а улыбка осталась

*** Данелия Г. Н. Кот ушел, а улыбка осталась: маленькие истории, байки кинорежиссера / Георгий Данелия. - Москва : Эксмо, 2014.— 416 с. : ил., портр.

Георгій Данелія - режисер "культових фільмів": "Я шагаю по Москве", "Тридцать три", "Не горюй", "Мимино", "Афоня", "Осенний марафон", "Кин-дза-дза!", анімаційного фільму "Ку! Кин-дза-дза" - всіх не перелічити, - написав третю книгу. Продовження стали бестселерами книг "Безбилетный пасажир" і "Тостуемый пьет до дна".
В ній він розповідає про час, коли були створені фільми "Паспорт", "Настя", "Орел и решка", "Фортуна", про присудження Федеріко Фелліні та вручення Тоніно Гуерра медалі "Амаркорд", яка високо цінується самим нагородженим, - режисерові Георгію Данелія саме за фільм "Настя". Володар багатьох премій і нагород розповідає нам історію про те, як знімав кіно, а в цілому - про наше життя, мудро і лаконічно, то дуже смішно, то з тінню смутку - зовсім як у фільмах видатного майстра .

"Хотелось бы, когда я окажусь Там, чтобы кто-нибудь, прочитав эти книги, сказал:
- Кот ушел, а улыбка осталась".


"Не люблю автобиографии и прочие мемуары, но «творческие биографии» — совсем другое дело, особенно когда их пишет без преувеличения гениальный режиссер. Вся книга от начала до конца — это такой хороший сезон продкома, прекрасно передающего дух описываемой эпохи, с конца 80-х до начала нулевых. Обязательно хочу посмотреть фильмы, о которых говорится в этой книге, но которые я не смотрела — страшно интересно, что в такое интересное время получалось внимать о режиссёра «Афони», «Мимино» и «Кин-дза-дзы»" (відгук читачки на сайті видавництва "Эксмо").
Книгу можна знайти у відділі абонемента Публічної бібліотеки  імені Лесі Українки (вул. Тургенєвська, 83/85). 

Немає коментарів:

Дописати коментар